برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

admin 1397-01-07 بدون دیدگاه

برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

برای داشتن یک رابطه زناشویی خوب و دلچسب نکات ریز بسیاری وجودداردکه که کم کم برای آگاهی شما زوجهای عزیز و جوان به تمامی آنها  خواهیم پرداخت…

میتوانید بعضی از عیب های او را نادیده بگیرید..

از معذرت خواهی کردن واهمه نداشته باشید..هنگام مشاجره رفتار تحقیر آمیز نداشته باشید…خاطرات خوب را باهم مرور کنید…

انتخاب همسر نه فلسفى است، نه عرفانى، نه خيلی روانشناختى !….به سليقه تان و چشمتان احترام بگذاريد بايد رغبت كنید  در آغوشش بگيرید يا در آغوشش بروید…چون یکی از نیازهای اصلی خانم‌ها عزیز بودن  است….این اولین مسئولیت همه مردهاست بایدکاری کنید که همسرتان احساس کند دوستش داریدو قدرش را میدانید و اولویت زندگی شماست..البته لازم به ذکر است فقط به دلایل عاشقانه نباید ازدواج کرد …ازواج باید به صورتی باشدکه بشود با عشق همه ابعادش راتوجیه کرد؛
ازدواج؛ دلایل صرفا منطقی زیادی لازم دارد…

مغزمردان دركمتر از يك دهم ثانيه توسط آنچه كه ميبينند،تحت تاثير قرار ميگيرد
حال آنكه زنان براي جذب شدن اوليه به يك مرد نياز دارند شخصيت فردرا مورد بررسي قرار داده باشند..

دختر خانومها هم باید بدانند:
مردها هم ناز دارند، اگر زن بودن را بلد باشید باید نازش را بکشید..سرش را بگذارید روی گل‌های دامنتان، به  حرف دلش گوش کنید..مردی که تکیه‌گاه توست،  گاهی نیازمند تکیه دادن است.

آقا دامادهای عزیز :

میدونم وقت ندارید و مجبور هستید زیاد کار کنید اما سعی کنید همیشه یک شب را برای وقت گذراندن با همسرتان در نظر بگیریدهفته ای ۱بار یا حداقل ۲ بار در ماه …این کار در شادکردن  شریک زندگیتان تاثیر زیادی دارد..تمام انرژی روزانه خود را صرف کار و فعالیت نکنید . شما باید برای لذت بردن خودتان و همسرتان نیز وقت بگذارید . اصلا زندگی زناشویی یعنی همین….

مشاوران خانواده توصیه می کنند زوجین هر از چند گاهی به رستوران یا طبیعت رفته، نوشیدنی یا غذا را خارج از خانه میل کنند.
این کار باعث افزایش علاقه بین زن و شوهر می شود.

در ارتباط با همسرتان رفتار منحصر به فرد داشته باشید:
مثلاً می‌توانید کلمه«عزیزم» را فقط برای او به کار ببرید، نه اینکه در سطح همه مخاطبان خود عنوان کنید..در ضمن اگر میدانستید که بوسیدنهای یکدفعه ای همسرتان چقدر به او حس آرامش و امنیت میدهد در انجامش کوتاهی نمیکردید..

جمله هایی هست  که به خانمها احساس ارزش میدهند اونا رو یاد بگیرید و استفاده کنید:

امروز رو چطور گذروندی؟……میتونم کمکت کنم؟……..چی میخوای برات بخرم؟

شادترین ازدواج‌ها بین زوج‌هایی است که رابطه‌شان مانند دو دوست صمیمی است..ازدواج سلامتی و خوشی رادر زندگی افزایش میدهد و دلیل این امر دوستی و رفاقت است..لحن شما موقع صدا کردن همسرتان به او می‎فهماند که یک گفتگوی عاشقانه منتظرش است یا یک دعوا! پس سعی کنید بر روی آرامش لحن تان و نحوه گفتن کلمات بیشتر تمرکز کنید..

با محترمانه رفتار کردن و صدا زدن همسرتان در واقع بذر احترام گذاشتن متقابل در روابط زناشویی را کاشته‎اید که تا انتهای عمر می‎توانید از آن بهره ببرید. عاشقانه و محترمانه صدا زدن همسرتان فضای خانه را سرشار از محبت می‎کند و بیش از پیش دل‎هایتان را به هم نزدیک می‎کند. در ضمن تنوع در صدا زدن همسرتان را فراموش نکنید..عزیزم،عشق من،همسرم،خانومی،نفسم و…نمونه هایی از تنوع در صدا زدن همسرتان است..

همسرانی در زناشویی موفقند كه در گفتگو با همصدای خود را بلند نكنندتماس چشمی‌ برقرار كنندبخوبی به حرف‌های طرفشان گوش كنند…اگر نكته‌ای را متوجه نشدند،درمورد آن محترمانه سوال کنند..

هرگز به همسرتان دروغ نگویید:

دروغ تمام ساخته های ذهنی همسرتان را تخریب میکند و باعث از بین رفتن ۴ ایتم مهم می شود(اعتماد، قول، رابطه، قلب)

دختر خانومها توجه کنید:

با  مردی ازدواج کنید که نازتان را  بکشد سر به سرتان بگذارد و بتواند شما را بخنداند مرد بداخلاق پیرتان میکند !!

عروس خانوم گل :

وقتی شوهرتون باهاتون شوخی میکنه تو ذوقش نزنید.به جاش بگین واااای چقد تو بانمکی ، منو شاد میکنی ..خیلی باحالی و بخندین ..گاهی لازم شما هم گپ بزنید و مزه بپرونید و اوقات با هم بودنو خوش سپری کنید…اون برا شادی شما اینکارو میکنه..

شاد باشید و شوخ طبع و البته ظرفیت و جنبه خود را هم بالا ببرید.زنان و مردان شوخ طبع زندگی زناشویی و ازدواج موفق تری نسبت به زنان و مردان باهوش ،جدی و عبوس دارند.

 

Untitled 12 300x188 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

این نکته را باید به شما خانمها هم بگویم :

یادتان باشد  که تمام انرژی روزانه خود را صرف کار و فعالیت در خانه و یا خارج از خانه نکنید.شما باید برای لذت بردن خودتان و همسرتان نیز وقت بگذاریداصلا زندگی زناشویی یعنی همین ..خستگی قاتل عشق است..

خانمهای گل درمواقعی که بسیار عصبانی هستید قدم زدن بهترین وسیله برای رهایی ازعصبانیت است زیرا باحرکت، هورمون استرس کاهش می یابدو هورمون اندروفین یا همان هورمون شادی آزاد میشود.

زنان شاد، بازیگوش و شوخ‌طبع بیشتر مورد علاقه نامزدهای خودشون قرار میگیرند و ازدواج‎های موفق‌تری خواهند داشت.
پس برای داشتن ازدواجی موفق از این موارد غافل نشید.

روشهای مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه :

سریع قضاوت نکنید…
انتظارات را کم کنید…
صبور باشید..
گاهی سکوت کنید…
فهميدن علت عصبانیت…
به حل مسئله فکر کنید…
بيان احساس خودمان…

بنابر یک نظر سنجی از مردان بدترین رفتار زنان از نظر مردان :

سکوت بدون دلیل
غر زدن
قهرکردن های بی مورد
بهانه گیری
خاطر نشان کردن اتفاقات بد از زمان های بسیار گذشته میباشد!

خانومای عزیز این را  بدانید که:

هرچه زن به هدیه ای که مرد برایش خریده، علاقه بیشتری نشان دهد،مرد نیز علاقه بیشتری به زن پیدا خواهد کرد…

 

Untitled11 300x188 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

۶ ماده خوراکی که سبب شادی میشود:

موز؛هم انرژی،هم شادی
ماهی؛ضد افسردگی
شکلات؛تلخ بهتر است
ماست و شیر؛خواب آور طبیعی
کلم بروکلی؛شادی گیاهی
بادام؛خلق تان را تنظیم کنید

خوش اخلاقی، لطف نیست؛بلکه وظیفه شماست!باجمله “من اخلاقم اينجوريه ديگه”؛بدخلقی رو توجيه نکنید.محبت ؛وظیفه شماست!
کم کاری نکنید.

عبارت “ممنونم ازت” بعد از “دوستت دارم” بالاترین تاثیر را در ایجاد نشاط و خوشبختی در رابطه‌ زناشویی دارد.قدردانی حتی در زوجینی که اختلافات شدیدی دارند بسیار اثربخش بوده است..

به ظاهرتان برسید:

وقتی به خودتان می رسید به شوهرتان این پیام را می دهید که می خواهید برای او زیبا باشید. روان شناسان می گوید: «مغز آقایان طوری خلق شده که به محرک های بصری واکنش نشان می دهند. وقتی شما را در لباسی زیبا و جذاب می بینند، این به آنها می فهماند که شما او را می خواهید و دوست دارید.»

 

Untitled3 300x188 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

ميان وعده زندگی عاشقانه چيست⁉️

بوسه اي کوچک از گونه هاي همسرتان هنگامي که از کنار او عبور مي کنيد.

يک تلفن کوتاه که فقط بگوييد:«دوستت دارم»

تعريف، تمجيد يا تحسيني کوچک.براي نمونه: «خيلي خوشگل شدي.»امروز چقدر زيبا به نظر مي رسي»

نگاه يا لبخندي محبت آميز که حاوي تمام عشق تان باشد.

يک پيغام يا يادداشت کوتاه و مختصر که بر روي تلفن همراه يا کيف پول او مي گذاريد..

با رویاهای همسرتان همراهی کنید، حتی اگر خیلی عجیب و غریبند ،شاید رویاهای شما هم از دید همسرتان خیلی عجیب و غریب باشد… نه ؟؟؟  اگر دوست دارید با همسرتان مسیر رشد را طی کنید باید  حس  همراهی را به  او  بدهید  و  پر پرواز باشید…

اگر همسرتان را در  رویاهاش همراهی نکنید بعد از مدتی دیگر نه از رویاهایش باشما  حرف میزند و نه از کارهای عادی ومعمولیش..اوج بلوغ عاطفی زنان در سن ۳۲ سالگی و مردان در حدود ۴۳ سالگی پایان مییابد.. بعد از بلوغ عاطفی انسان منطقی تر عمل میکند .

بی توجهی و بی اعتنایی به صحبت ها و نیازهای همسرتون فقط شرایط رو بدتر می کنه

ریشه اکثر مشکلات همسرتون در رفتارها و سیاستهای غلط شماست!

اجازه ندید کنار هم بودنتون عادی و روزمره بشه..چشم هاتون رو ببندید..عشق رو حس کنید و به روزهایی که پر از خاطرات خوب مشترکتون هست فکر کنید (دوران نامزدی)….یادتونه …روزهایی که همه ی دغدغه شما کنار هم بودن بود

نه تربیت بچه ها
❗️چک
‼️اجاره خونه و…

گفتن این جملات در رابطه،معجزه میکند:

خیلی زیبایی
ازت ممنونم
از نظرم فوق العاده ای
من تحت هر شرایطی تو را دوست دارم
با هم حل اش میکنیم
من هم موافقم
درکت میکنم
من برای تو اینجام
دوستت دارم

احترام برای مردان  مانند اکسیژن است برای انسان…

آنها به محیطی جذب می شوند که در آن مورد احترام قرار می گیرند و از محیطی که به آن ها احترام گذاشته نشود دوری می کنند.چون بی حرمتی برایشان دردناک است..

اگر همسرت تصمیم گرفته تمامی مشکلاتش را بر طرف کند،دایماً نواقص و مشکلات پیشین را یاد آوری نکنید،گذشته رافراموش کنید وبه او در برطرف کردن مشکلات کمک کنید..

جالبه بدونید افرادﻯ که ازروﺍبطشان رﺍضی هستند،این رﻭﺍبط رﺍدﺭشبکه هاﻯ مجازﻯ جاﺭنمیزنندﻭ افرادﻯ که اﺯ روﺍبطشاﻥ نامطمئن هستند،دائما ﺍین ﺭوابط ﺭا بادیگرﺍن به اشتراﮎ میگذاﺭند!

دسته ای معتقدند که افراد برونگرا،معمولا جذابتر از افراد درونگرا  هستند و دخترها بیشتر از پسرهای برونگرا و اجتماعی خوششان  می آید تا افراد ساکت و مثبت ..اما روانشناس ها معتقدند مردان درونگرا وفادارتر از برونگراها هستند!

 

ovariancysts26 300x165 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

 

چه زنهایی از چشم شوهر می افتند؟

زنهایی که برای جلب توجه و محبت شوهر ، به جای دلبری و عشوه ، خودشون رو به مریضی میزنند و اظهار ضعف میکنند..
زنهایی که همیشه افسرده و بی حال هستند..
زنهایی که احترامی برای شوهر قائل نیستند بخصوص در جمع..
زنهایی که به نظافت و تمیزی خود اهمیت نمیدهند…
زنهایی که سرد و خشک و بی روح هستند و نسبت به روابط زناشویی رغبتی نشان نمیدهند….

حس بینایی در مردان بسیار قوی است..پس ظاهر دلربا، نگاه گرم و عاشقانه و ناز و کرشمه های شمابی شک شوهرتان را متحول میسازد..سعی کنید با لحن صدا و شوخی هیجان را به او هدیه دهید..

مردهابیشتر جذب زنانی میشوند که نشانه‌های سلامت جوانی و باروری ازخود نشان دهند به جای اینکه نگران شکل باسن وکمرتان باشید نگران سطح انرژی و شور و هیجانتان باشید وبه او علاقه نشان دهید..

مردان از زنانی که کمی با بقیه فرق داشته باشند،خوششان می آید و احساس می کنند زندگی در کنار زنی که همراه او فوتبال می بیند و اطلاعات به روزی دارد،چقدر می تواند هیجان انگیز باشد..

زن هاى زیبا، ذهن و چشم هاى یک مرد را تسخیر میکنند..
زن هاى عاقل قلب و دستهایش را….
و زن هاى مهربان روح و وجودش را…!
پس یک زن زیبا، عاقل و مهربان باشیم..

همانطور که شما دوست ندارید همسرتان دائم سرش به گوشی و فضای مجازی باشد او هم این را برای شما نمی‌پسندد..پس بیشتر با همسرتان باشید نه در فضای مجازی…..چت کردن همیشه مقدمه خیانت نیست برخی اوقات فقط پر کردن خلا ءعاطفیست ..به جای دعوا و مشاجره سعی کنید خلاء عاطفی همدیگر را پر کنیداینطوری کم کم وابستگی به چت کردن کاهش میابد..

همسرت رو در معاشرت با والدینش محدود نکن تا مجبور نشه بین اونها و تو یکی رو انتخاب کنه، کاری کن جایگاه تو منحصربفرد بشهبه همون اندازه که شما از تعریف‌های شوهرتون اعم از اینکه “چه دستپخت خوبی داری” یا “تا حالا به خوشگلی تو ندیدم” خوشحال و ذوق زده میشیدمطمئن باشید به همون اندازه هم شوهرتون از چنین تعریف‌های خوشحال میشه….پس گاهی به او بگید: “چقدر قوی هستی” ، “تو همون مردی هستی که همیشه آرزوش رو داشتم” ، “این هنره توئه که در اوج قدرت این همه مهربونی”

درحضور خانواده همسر،احترامی اغراق شده و بيش ازحد برای مرد خود قائل شويد اگر همسرتون واردجمعی شد تمام قد بايستيد و بااون بنشینیدبا اين كار پیش همسر وخانواده همسرعزیز میشید….وقتی همسرتون صحبتی میکنه، همیشه در میان جمع شما اولین نفری باشید که با دقت و کنجکاوی حرفش رو دنبال میکنید …حتی اگه هیچکس به حرفهاش گوش نده…

چیزی که زن دارد و مرد را تسخیر میکند مهربانی اوست نه سیمای زیبایش..زن مهربان بد اخلاقترین مردان را تسخیر کرده و خوش اخلاقشان میکنند…

عزیزانم مهربان باشید..

 

 

aks neveshte khandedar radsms 03 239x300 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

اگه از چیزی ناراحــت شدید، همون وقت شروع به دعــوا نکنید..

اگرتوی جمع وحضور دیگران راجع به موضوعی با همسرتون توافق نداشتید مبادا به هم توهین کنید. بهترین کار اینه که سکوت کنید و صحبت رو به خلوت خودتون واگذار کنید، چون هرچی بگید، همسرتون باز هم همون حسی رو داره که در موقع انجام اون کار ناراحت کننده داشته و باعث شده اون رفتار رو از خودش بروز بده و شما ناراحت بشین!!باید بهش فرصت بدید تا فضاش عوض بشه تا بتونه یه جور دیگه به ماجرا نگاه کنه..بنابراین باید نسبت به موضوع حساسش نکنید و صبر کنید بعداً که هردوتون آرومتر شدید، تو خوبی و خوشی مطرحش کنید …!این که کلاً نباید مرد رو به این حد رسوند که نتونه خودش رو کنترل کنه!!!!چون ممکنه یه کارهایی بکنه یا حرفهایی بزنه که دیگه حرمتها شکسته بشه و نشه جمعش کرد …!!

وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود، ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی داشته باشد، باعث کمرنگ شدن روابط میان آنها خواهد شد….اگر میخواهید شوهرتون به درخواستتون جواب مثبت بده،(لطفا و اگه ممکنه )رو از اول جمله درخواستیتون حذف نکنید..

خانوما اگر میخواین همسرتون عاشقتون باشه:

توی خرج کردن پول هاش دقت کنید!یعنی ولخرج نباشین..قبل از خرج های بزرگ، باهاش مشورت کنید!چون اینجوری میفهمه شما قدر پولی که بازحمت بدست آورده میدونید و با یه خانوم مدیر و مدبر طرفه…خوب بپوشید….به سلامتی تون برسید.. برای خودتون خرج کنیدولی به جا و به اندازه…

شوهرتان را به زندگی علاقه مند کنید….بهتر است که شوهرتان را در خانه راحت و آزاد بگذارید، مردان، از زنان حساس و زودرنج خوششان نمی آید….زن ها با تشویق شوهرشان عشق آنها را  به خودشان قوی تر می کنند….برای شوهرت زبون بریز و ازش تعریف کن
نذار یکی دیگه این کارو انجام بده، اجازه نده فرد دیگه ای جاتو بگیره..شوهرت برای تشویق و تحسین بیش از هرکسی به شما نیاز داره…..مواظب باش….

آقایان تفاوت بین تشویق واقعی و غیر واقعی را درک می کنند و متوجه می شوند، پس سعی کنید در خلوتتان به همسرتان بگویید که مرد بی نظیری است..

 

unnamed 300x200 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

آقایون محترم باید بدونن :

زن، مردی را میخواهد که شبیه کوه پُشتَش باشدو هربار میگوید: “دوستت دارم”انعکاسش را صدبرابر از آغوش مردانه او بشنود..خانم ها به دنبال مردانی هستند که بتوانند زندگی را مدیریت کرده و برای آنها و فرزندانشان تکیه گاه مطمئن باشند….کسی که به قصد دلگرم کردن همسرش به صحبت‌های او گوش می‌دهد، هم کلمات او را می‌شنود و هم احساسات پشت کلمات او را. لطفا برای شنیدن حرف‌های همسرتون، وقت بزارید…

زمانیکه همسرتان ازدست شما ناراحت است شک نکنید که او میپندارد شمادوستش ندارید…هرزمان به زن عشق ومحبت دادید همواره سرحال شادوپر انرژی می باشد…مردها خیلی به دنبال این نیستند که من رو دوست داري یا نه! بیشتر دنبال دوست داشتن هستند….زن ها نیازشان دوست داشته شدن است که هردو حالت از خصوصیات فطرت است.

هیچ زنی احمق نیست !…همیشه نمیشه زنها رو با پول شاد کرد..با ارزشترین هدیه که میشه به یک زن داد ، توجه است توجّهی مداوم…

پائولو_كوئيلو

به این فکر کنید که همسر شما زن خیلی خوبی است، مادری بسیار خوب، عروسی بهتر از دیگر عروس ها و اگر به این طرز فکر ادامه دهید، او همین طور خواهد شد.

دستوری و قلدرمابانه حرف نزنید:

به صورت سئوالی تقاضای خود رامطرح کنید، یه حق انتخاب هم برای اوبگذارید…بهتر است  به جای قاطع و محکم و یکسویه با همسر حرف زدن، بگویید:

اگر امکان داره…..ممنون می شم اگه……نظر من اینه که…..

مردی در زندگی موفق است که احترام همسرش را رعایت کند،زنی که از زندگی اش راضی باشد، خانه را بهشت میکند…..مردي كه در طول روز درگير شغلش است ارتباطش را با احساسات عاشقانه از دست ميدهد…رابطه به احساسات مرد كمك می کند که قدرت پذيرش قلبش براي اهدا و دريافت عشق بيشتر شود.

آقایون عزیز پاسخ قهر با قهر کار درستی نیست….اگر چه روانشناسان معتقدند قهر کردن در رابطه زناشویی نشانه عدم بلوغ روانیست وتاکید میکنند که قهر بدترین نوع خشم است و به شدت باید از آن پرهیز کردولی خانوما گاهی احتیاج به ناز کشیدن شما دارن پس قهر میکنن…یادتان باشد شما هم به هر حال ایرادات و نقطه ضعف هایی دارید که همسرتان تحمل می‌کند بنابراین با تقلید رفتار او در صدد تلافی برنیایید.

آنچه یک زن از شوهرش می خواهد:

۱️⃣ مرد وفادار
۲️⃣ مرد با برنامه
۳️⃣ به او گوش دهد
۴️⃣ خسیس نباشد
۵️⃣ از لحاظ فیزیکی و روانی زن را ارضاء کند
۶️⃣ به زن حس امنیت دهد

یک زن:
سایه برسر نمیخواهد،تکیه‌گاه میخواهد
فرمـانده نمیخواهد،همـراه میخواهد
احتـرام نمیخواهد،حرمـت میخواهد
هدیـه نمیخواهد،قـدردان میخواهد
همـدرد نمیخواهد،درمان میخواهد

987688183 parsnaz ir 1 300x211 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟987688183 parsnaz ir 300x211 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

برای جذب خانومها  سورپرایز کردن یکی از شروط موفقیت است..نیازی نیست بیش از حد هزینه کنید..یک شاخه گل،یک نامه،یک بوسه،یک حرف اثرات زیادی در زنان دارد.

این که همسر شما بشنود او فردی بی همتاست و هیچ زن دیگری نمی‌توانسته شما را به این اندازه خوشبخت کند،یک حس فوق‌العاده به او می دهد و اعتماد بنفسش بالا خواهد رفت..

ارتباط کلامی با همسر امری بسیار مهم است…حرف زدن صادقانه و صمیمانه، شاه­‌کلید همه‌ مشکلات زناشویی می باشد.در مورد آرزو‌ها ، تمایلات، ترس‌ها و نگرانی‌های خود، با همسرتان صحبت کنید.ذهن زنان ،قادر به شناسایی سرنخ هایی کلامی ،تن صداو زبان بدن است ،که قادرند فرد را در حال دروغ گفتن تشخیص دهند !

حرف دل خانوم ها:
آقايون عزيز❗️…ما خانوم ها دوست داريم ابراز احساسات متعادل و به موقع شما رو در عمل ببينيم و بشنويم! به حساب جذابيت و يا تشنه كردن ما اين مساله حياتى رو از ما دريغ نكنيد….اگر به موقع و درست به ما محبت كنيد چنان نيرويى به ما ميديد كه چند برابرش توى خونه و زندگى برميگرده و صرف آرامش همه اعضا خانواده ميشه….وقتى توى موقعيت هاى مختلف؛ مراقبمون هستين؛ وقتى حواستون به ما هست؛ وقتى خوبى هامون روى جلوى خانوادتون و ديگران ميگيد و از ما دفاع ميكنيد؛ اينجور وقت ها از چشم ما ميشيد مرد ايده آل و جذاب!

هر بوسه عاشقانه که بر لبان همسرتان میزنید می تواندبه مانند پیامی پرقدرت بر قلبهمسرتان فرود  آید و اورا شعله ور سازد.

 

Insolite des gelules de matiere fecale pour soigner la diarrhee 300x200 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

ازکجا بفهمم خانمم پریود شده؟

خشم شدید
احساس غم ناگهانی
گریه شدید
احساس طرد شدگی
درد وخستگی
احساس تنهایی

آقایان لطفا  در دوران قاعدگی (پریودشدن) خانمها را درک کنید!…حدود یک هفته قبل از شروع قاعدگی(پریود) تا یک هفته بعد یعنی حدود پانزده روز، خانمها کمی عصبی و زود رنج میشوند…پریودهای شدید غیرعادی ممکنست نشانه ای از یک اختلال خونی باشند. بیماری فون ویلبراند که افراد مبتلا به آن فاقد یک پروتئین ویژه انعقاد خون هستند…لطفا حواستون به خانومهاتون باشه..

برای اینکه هر روز حرفی برای گفتن داشته باشید، نیاز به اتفاق خاصی ندارید.حرف زدن در مورد موضوعات روزمره، عقاید و برنامه ها می تواند گفت وگوی دونفره تان را گرم کند.

هیچگاه به معشوقه تان این جملات را نگویید:

تو نیاز به مشاور داری باید بریم پیش روانشناسی ببینه تو چیزیت نیست؟…چرا عین دیونه ها رفتار میکنی؟

اینجور حرفها رو به خانومها  نزنید وگرنه باید منتظر متلاشی شدن زندگیتان باشید..

اگر همسرشما یک مسئله یا مشکلی دارد که احتیاج به روانکاو دارد به هیچ وجه به او نگویید “بیا بریم پیش روانکاو” بلکه شما خودتان به روانکاو مراجعه کنید و از او راه حل بگیرید. البته این  مسئله در مورد هر دو طرف صادق است..

دکتر شاهین فرهنگ

وقتی خانوم از درد پایش صحبت میکند، لیست دکترهای خوب شهر را نشانش ندهید!…او را کنار پنجره برده، برایش شعر بخوانید…داروی همیشگی یک زن،”توجه” و “دیده شدن” است…!

غیرت خوب است یا بد؟

آقایان دقیق توجه داشته باشند که غیرت را با چیزهای دیگه اشتباه نگیرند. غیرتمند بودن لازمه ی وجود هر مرد است اما نباید آنرا باتعصب، افراط وبدبینی اشتباه گرفت…غیرت یعنی داشتن توجه از روی محبــــت به همسر..شما باید باغیرت و توجهتان، محیط را برای او امن کنید…اما هنگامی که این توجه با تعصب و بدبینی آمیخته میشود، امنیت را از او میگیرد و وجودش را پر از ترس میکندو شک و بدگمانی های بیش ازحد شما در نهایت او را به ستوه آورده و به سمت فرد دیگری هل میدهد..با دست خودتان عشقتان را نابود نکنید..باغيرت مردی ست که میشود در آغوشش،عالم و آدم را از یادبرد ….!!!!

فیلسوف بازی در زمانی که همسرتان می‌خواهد با شما مشکلی را درمیان بگذارد کار اشتباهیست..مثلا وقتی میخواهد حرفی بزند نگویید: ای بابا،زندگی مسائل مهمتری هم داره که بهشون فکرکنیم.

چطور درباره مشکلات جنسی و نیازهایم با همسرم صحبت کنم 300x286 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟

یک راز در مورد زنان:
زن مردی را که قادر به خنداندنش باشد، دوست دارد..اگر زنی را بخندانید در نیمه راه موفقیت هستید شانستان را امتحان کرده خودتان باشید و در عین حال شوخ طبع باشید…اصطلاح«زن شاد،زندگی شاد»ازنظر علمی نیز اثبات شده است!..مردانی که زنان شادتری دارند،احساس رضایت بیشتری اززندگی دارند!…پس آقایون به نفع خودتونه که خانوما روشاد کنید..

هر دو بدانید، گذشتن از روابط گذشته:

پیش از آنکه رابطه جدیدی را شروع کنید ، پرونده روابط گذشته را ببنید..مثلاوقتی میخواهیم لباس جدیدی بپوشیم باید لباس قبلی را دربیاوریم و نمی توان لباس های جدید را همینطور پشت سر هم و روی هم پوشید…بنابراین تمام اتفاقات گذشته تمام روابط گذشته حتی اگر ازدواج کرده اید و بچه هم دارید و یا دوستی یا عشقی و عاشقی قبلی را به بهانه های مختلف با خودتان حمل نکنید..اگر عکسی یا چیزی از آن رابطه ها دارید حتماً آن را نابود کنید و گرنه آنها شما را نابود می کنند…تا رها نکنی نميتواني از داشته هاي امروزت لذت ببري .

هميشه صادق باشيد:
صداقت شما هيچوقت از ياد همسرتان نخواهد رفت و بي‌صداقتي نيز به راحتي مي‌تواند اعتماد وی را از شما سلب و او را بدبين و همين باعث از بين رفتن عزت شما شود…..عقب نشینی از مشاجرات بی حاصل و اعصاب خردکن از رموز خوشبختی در زندگی مشترک می باشد.در زندگی زناشویی گاهی باید کوتاه آمد تا برنده شد…چه زن، چه مرد، با صدای بلند گله کردن فقط برای مدت کوتاهی مفید است و در صورت تکرار، باعث عصبانیت همسرتان میشود…درصورت تداوم، این سرزنش‌ها بالاخره کار خودش را خواهد کرد…در دعوا  و مشاجره های زناشویی بیشتر از “من” استفاده کنید تا “تو” ،مثلا بگویید من ناراحتم که اینو بهم گفتی… نگویید، تو ناراحتم کردی!..

جمله ای جادویی برای خاتمه به مشاجره با همسر:

بهترین جملاتی که در حین بحث می توانید به کار ببرید: “میفهمم چی میگی” یا “شاید در این مورد حق با تو باشه” و هر جمله ای که به او بفهماند حرف هایش را شنیده اید و نقطه نظر او را هم در نظر می گیرید با به کار بردن این جملات دیگر در بحث ها در نقطه مقابل و بر ضد همسرتان قرار نمی گیرید بلکه نشان می دهید که موضوع بحث برایتان مهم است و به تمام حرف هایش گوش می دهید.فقط گفتن این جملات مهم نیست بلکه نحوه گفتن آن ها نیز مهم است.

روشهای مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه :

سریع قضاوت نکنیم
كم كردن انتظارات
صبور باشیم
گاهی سکوت کنیم
فهميدن علت عصبانیت
به حل مسئله فکر کنیم
بيان احساس خودمان

بغل کردن:
آن هم از نوع سفت و محکمشروح و روان را تازه میکند فقط به روبوسی اکتفا نکنید همدیگر را به آغوش بکشید لطفا دوست داشتن را بهم سرایت دهید..تحقیقات نشان داده که حتی یک آغوش ۲۰ ثانیه‌ای می‌تواند باعث آزادسازی هورمون اکسی توسین در بدن شود؛..اکسی توسین هورمونِ شادی، ضدافسردگی و ضداضطراب است …

همسران با احترام متقابل به یکدیگر می‌توانند اعتماد به ‌نفس را در هم افزایش دهند..اگر می‌خواهید همیشه شریک زندگیتان شاد باشد در حضور دیگران از توانایی‌های او تعریف کنید….اگر هرکدام از زوجین کاستیهای خود را قبول کندو در صدد رفع آن برآید زندگی زناشویی شیرین میشودالبته نباید از درک همسردر کاستیهایش سوءاستفاده کرد…هیچ دو انسانی باروحیات وعلاقه‌مندی‌ مشترک،یافت نشده‌اند پس اگردریک رابطه‌ی دونفره،هیچ مشکل و برخوردی بوجود نیاید،به این معنی‌ست که یکی ازاین دوتمام حرف‌های دلش رانمیزند واین زنگ خطر بزرگیست…

زن و شوهر بایستی به زندگی و به ویژه ادامه زندگی زناشویی خود علاقه مند باشند. لازم است در جهان بینی طرفین، تمایل به بقا و لذت بردن از زندگی وجود داشته باشد….اینکه همسر ما گاهی نیاز به تنهایی دارد دلیل برکم شدن احساساتش نیست.ازهر موضوعی به بدترین حالتش برداشت نکنید…گاهی کمی تنهایی میتواند کیفیت روابطتان را هم بهتر کند.

آقاو خانم خونه؛برای خرید هدیه، به نیازها، علایق، و سلیقه همسرتون توجه کنید. نوع انتخاب شما،بر این اساسنشاندهنده توجه شما به او و نیازهایش میباشد..

وقتی همسرت صدات میزنه با عشق جوابش رو بده. مثلا؛ به جای اینکه بگی هان یا بله، بگو جان دلم، بله عشقم…..مطمئن باش کارت بدون پاسخ نمیمونه احترام بذاری احترام دریافت می‌کنی..

مشوق همسر خود باشیم:

برای رفتارها و صحبت‌های همسرمان ارزش قائل شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته،او را تشویق کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشد.

با صدای بلند زندگی نکنید: اینقدر با صدای بلند زندگی نکنید؛!…به دیگران چه ارتباطی دارد شما دیشب شام را در کدام رستوران خورده اید؟!…جشن و شادیها و عاشقانه های حقیقی یا دروغی خود را به نمایش نگذارید؛..خیلی ها جای خالی کسی را در زندگیشان حس میکنند؛..آنها را غصه دار نکنید!
یا اینکه امروز دلتان گرفته، می‌نشینید جلوی دوربین زار میزنید؛ شاید همین امروز کسی بعد از روزها غصّه داشتن، دلش میخواهد شاد باشد؛ روزش را خراب نکنید!…این تغییر حال و هوای درونی را درون خود نگه دارید….لطفا اینقدر با صدای بلند زندگی نکنید!

لطفا پا تـوی کفـش خانواده‌ها نکنیـد…!

اولین قانونی که شما و همسرتان در تلخ‌ترین لحظات زندگی مشترک‌تان باید به آن پایبند باشید، قانون «منع توهین» است.

نه شما و نه شریک زندگی‌تان، حتی در بدترین لحظات و در اوج عصبانیت هم حق ندارید به خانواده هم توهین کنید و از بدگویی به خانواده هم به عنوان راهی برای کنترل شریک زندگی یا انتقام گرفتن از او استفاده کنید….اگر همسرتان با شما بد حرف زده، چرا باید همه حرف‌های ناخوشایندی که مادرش قبلا به شما زده بود را به رخش بکشید و در آخر هم بگویید «تو هم بچه همان مادری…!»

اگر نمیخواهید بیمار شوید،بهتر است احساساتتان را بیان کنید!..عدم بیان احساسات، علاوه بر ایجاد مشکلات روانی، احتمال ابتلا به مشکلات و بیماریهای جسمی مانند سرطان را افزایش میدهد..

یک تکنیک در رفع استرس وجود داره تحت عنوان Worry Box یا “جعبه نگرانی”

شما یک جعبه مقوایی مثل یک جعبه کفش بیارید و دربش رو محکم چسب نواری بزنید و بالای آن شکافی کوچک مثل صندوق رای گیری ایجاد کنید…حالا هر نگرانی که نسبت به یک موضوع دارید رو روی یک تکه کاغذ بنویسید و داخل جعبه بیاندازید.هر روز نگرانیها و استرس های روزانتان را نوشته و توی جعبه بیاندازید. بعد از گذشت ۶ ماه جعبه را باز کنید و تمام نگرانیها و استرسهای گذشته خود را مجددا بخوانید…باور بفرمایید که کلی می خندید و از طرفی ملاحظه خواهید کرد که ۹۰ درصد آن استرسها هیچوقت اتفاق نیفتادند…اینطوری مغزتان تعلیم میبینه که به سادگی بابت مسائل کوچک مضطرب نشه و برای این مدارات عصبی میسازه و این شیوه رو به عادت خوب تبدیل میکنه و دیگه در آینده به ساخت Worry Box دیگر نیازی نخواهید داشت….استرس همیشگی میتواند به قلب آسیب برساند وحتی گرفتگی شریانهای قلبی را تشدید کند…طبق تحقیقات ۱۰دقیقه گوش دادن به موسیقی درروز.توانایی مغز برای کنترل استرس را افزایش میدهد…

در زندگی مشترک هميشه حوصله به خودتون رسيدن داشته باشيد..هميشه براتون مهم باشه که باچه ظاهری جلو همسرتون ميايد….دائم به خودتون یادآوری کنید که شما مهمترين شخص زندگی اوهستید پس شیکترین باشید.

به یڪدیگر دلگرمی بدهید:

یڪی از پایه های یڪ رابطه زناشویی عمیق، دلگرمی است ڪه زوجین به یڪدیگر انتقال می دهند. آنچه در دلگرمی وجود دارد، امنیت روانی است،،،،مردها اگر مجبور باشند بین عشق و احترام یکی را انتخاب کنند؛ بیشترشان ترجیح می‌دهند تنها بمانند تا این که به آنها بی‌احترامی شود…!از سوی دیگر اکثر خانم‌ها به عشق و محبت بیشتر علاقه نشان داده‌اند.در واقع همان قدر که بشر نیازمند هواست زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام.

اگر مردها و زن ها در روابط زناشویی بتوانند یکدیگر را بدرستی درک کنند، می‌توانند کنار هم  یک زندگی آرام و بی دغدغه و پر از عشق و احترام داشته باشند….نگاه به یک زندگی عاشقانه از دید همسرتان کمک می‌کند تا فکر نکنید حال زندگی‌تان خوب نیست…

عواقب سرزنش کردن همسر:
وقتی همسرت را سرزنش کردی و در این کار زیاده‌روی هم کردی، منتظر اتفاق‌های ناگوار باش.سرزنش؛ به ویژه وقتی رنگ افراط به خود گرفت،از دوست برای تودشمن می‌سازد….همدیگر را زیاد ببوسید..

سه روشی که تاثیر بوسیدن را در طرف مقابل زیاد میکند:توجه و ارادی بودن بوسه…..بوسیدن را امتداد ندهید فاصله بگیرید و بعد از نو ببوسید……آن را با نوازش همراه کنی…

وقتی به مرد دستور ندین که به شما خدمت کنه، خود به خود به ارائه خدمت به شما علاقمند میشه….وقتی از زحمات زن تعریف و تمجید کنین خود به خود ارائه خدماتش به شما بیشتر میشه…وقتی زن و مرد ازدواج می کنن قراره لباس هم باشن…لباس چیکار میکنه؟تو رو از گرما و سرما حفظ میکنه و مهم تر از اون نقصاتو میپوشونه..

ادما ازدواج میکنن تا اعتماد بنفس بگیرن. تا خودشونو باور کنن. تا یکی باشه خوبیاشونو بزرگ ببینه بدیاشونو کوچیک. که همین طور که هستن دوستشون داشته باشن….پس چرا وقتی همسرمون یه کاری انجام نداد بهش بگیم تنبل و وقتی یه چیزی نفهمید بهش بگیم خنگ؟؟زن و شوهر نباید بهم برچسب بزنن و هویت همو زیر سوال ببرن…..شما باید همو بالا ببرین نه پایین..

Untitled5 300x188 - برای داشتن یک رابطه زناشویی دلچسب چه باید کرد؟
۴ عادت مهم زوج های موفق:

هيچ گاه بدون خداحافظی یکديگر را ترك نميكنند
هر روز همدیگر را میبوسند
هر روزباهم رو در رو گفتگومیكنند
هرشب رابطه جنسی برقرارمیکنند
یکديگرراشگفت زده ميكنند

به همان اندازه که پر نگه داشتن باک بنزین برای حرکت ماشین ضروریه، نگه داشتن مخزن عشق هم برای ادامه زندگی لازم و ضروریه…پیش بردن زندگی مشترک با مخزن خالی از عشق غیر ممکنه پس تا جایی که میتونید به زندگیتون عشق تزریق کنید…معمولاً ازدواج به خاطر قیافه و موقعیت شکل میگیره و طلاق به خاطر اخلاق !!یکم تو معیاراتون تجدید نظر کنین!!

“هـر روز؛ به همـدیگر لـذت بدهیـد…!”

ازدواج، یعنی کاری کنید که طرف‌مقابلتان احساس خوبی پیدا کند و به صورت روزانه به او لذت بدهید؛ البته همانطور که خودش دوست دارد…اگر همسرتان می‌گوید؛ از گل زنبق خوشش می‌آید، چون خودتان فکر می‌کنید گل رز بهتر و رمانتیک‌تر است، برای او رز نخرید.

یاد بگیرید همسرتان چطور دوست دارد به او لذت بدهید؛ چه محبت فیزیکی باشد، چه جملات محبت‌آمیز، چه هدیه دادن، کمک کردن و یا وقت گذراندن با او…عادت کنید این کارها را به صورت روزانه برایش انجام دهید. مطمئن باشید از لذت دادن، بیشتر از لذت گرفتن، لذت خواهید برد…

در روابط زناشویی و زندگی مشترک همیشه به این فکر کن، اینو بگی رابطه ات بهتر میشه یا نه؟!…منم موافقم که گاهی حق با توست
اما رابطه خوب از همه چیز مهمتره…

در مقابل شریکت هرچند که حق با تو باشه  کوتاه بیا …لجبازی و اصرار فقط رابطه را خراب میکنه!