دامادی آقای شیک پوش

admin 1396-12-07 بدون دیدگاه

دامادی آقای شیک پوش

راهنمای ساده برای داماد شیک پوش من

با رعایت نکاتی ساده می توانید دامادی شیک پوش از خود یا همسرتان بسازید… در این مقاله همراه ما باشید.

71db4536553578097419b0c1bce60c3c 300x300 - دامادی آقای شیک پوش 49277887UJ13f 213x300 - دامادی آقای شیک پوش

یک کت و شلوار خوب چه ویژگیهایی دارد؟

کت و شلوار خوب باید شانه های شما را بغل کند، نه اینکه از شانه هایتان آویزان شود، بیشتر آقایان فک می کنند یک سایز از آنچه هستند بزرگترند وقتی کت و شلوار می خرید نترسید و یک سایز کوچک تر را هم امتحان کنید وقتی کت آن را تن می زنید باید کمی سفتی یا تنگی روی شانه ها حس کنید باید با آن کت جلب توجه کنید و بلند تر به نظر برسید اگر از قسمت شانه ها کت اندازه شما نبود هرگز آن را نخرید.

Un 300x188 - دامادی آقای شیک پوش00 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش
آقایان شیکپوش برای رفتن به جاهای رسمی و مهمتراز همه مجلس عروسی خودشان بهترست ازکت و شلوار مشکی با پیراهن سفید یا آبی کمرنگ استفاده کنند.یکی از ارکان خوشپوشی،پوشیدن همین دورنگ پیراهن است حتی اگر پیراهنتان طرح دار است زمینه آن را سفید یا آبی روشن انتخاب کنید، این انتخاب میتواند استایل رسمی و فوق العاده ای را برای شما رقم بزند.پیشنهاد ما اینست که مد را کنار بگذارید تا شیک باشید .در کتهای دو دکمه وسه دکمه هیچوقت دکمه آخر کت را نبندید.

5 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitled 1 Recovered 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

تاکسیدو چیست؟

تاکسیدو یا در اصطلاح فرانسوی اسموکینگ (Smoking) مخفف عبارت انگلیسی Smoking jacket نوعی کت مردانه پیش باز است که در آن از یقه ایستاده استفاده و قسمتی از آن با پارچه براق ماهوت مشکی رنگ تهیه می شود و ممکن است دارای جیب و یا بدون جیب باشد این نوع طراحی کت را در شب نشینی ها و یا مجالس تشریفاتی می پوشند از این دست کت و شلوار در مهمانی های رسمی به همراه پیراهن فراک و پاپیون سیاه استفاده می شود.

jgjhghg 300x188 - دامادی آقای شیک پوشRecovered 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

آقایانی که لاغر وقدبلند هستند بهترست کت وشلواری با راه راههای افقی  یا چهارخانه درشت بپوشند بخصوص پیراهنهایی که راههای کلفت افقی روی قسمت سینه دارند زیرا شانه ها را پهنتر نشان میدهند.

8 300x188 - دامادی آقای شیک پوش 1726 closeup of business man in suit and tie pv 1 300x225 - دامادی آقای شیک پوش

برای هماهنگ کردن و یا ست کردن کت و شلوار راه راه، اگر رنگ راه های آن ضعیف و کم رنگ هستند، رنگ خود کت و شلوار را ملاک قرار دهید و کراوات خودتان را با آن هماهنگ و ست کنید درست مثل اینکه یک کت ساده پوشیده اید. اما اگر راه راههای کت برجسته و مشخص و پررنگ هستند، کراواتی را انتخاب کنید که به خوبی با رنگ راه راه های کت و شلوار شما هماهنگ است به طور مثال کت و شلواری با راه های آبی مشخص را می توانید با کراوات آبی رنگ ست کنید و آن را بپوشید.

10 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

پیراهن چهارخانه آن هم از نوع درشت با کت وشلوار یک فاجعه واقعیست حتی اگر تمام کمد لباستان هم کثیف بود، با کت و شلوار پیراهن چهارخانه نپوشید.

55 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

تیشرت و پیراهنهای بدون دکمه با کت و شلوار ترکیب مناسبی نیست،با کت و شلوار حتما پیراهن دکمه دار بپوشید.

ecovered 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

چهار رنگ کلی و مخصوص  کت وشلوار برای شیکپوشان وجود دارد:مشکی،سفید ، طوسی و قهوه ای روشن سه رنگی که همیشه شیک هستند.مواقعی که نمیدانید چه چیزی بپوشید به سراغ این رنگها بروید.

blue suit with handkerchief in pocket 1122 1359 200x300 - دامادی آقای شیک پوشغغ 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

Untitled 1 Recovered Recovered Recovered 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitl8 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

جزِئیات یا اکسسوریهای لازم برای یک داماد شیکپوش

دستمال جیبی کت از آندسته جزئیاتیست که اگر آن را درست انتخاب کنید و درست تا کنید و در جیب بگذارید، ظرف چند ثانیه تیپ و ظاهر لباس را زیر و رو می کنید، هیچ نظم مشخصی برای انتخاب اینجور دستمال ها وجود ندارد فقط باید پیراهن، کراوات و یا پاپیون شما را تکمیل کند .دستمال جیبی میتواند با  کراوات، پاپیون ،پیراهن ویا دکمه سر دست شما  ست باشد، میتواند ست هم نباشد فقط هماهنگی داشته باشد.اUntitled 2 300x188 - دامادی آقای شیک پوش 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

دکمه سر آستین یک وسیله جانبی خیلی کوچک است که در مواقع رسمی برای آستین کت ستفاده می شود و تاثیر زیادی بر آراستگی کت یا پیراهن مردانه دارد دکمه سر آستین از جنس های مختلفی ساخته می شود مثل: سنگ، استخوان، شیشه، پلاستیک، سنگ جواهر، پارچه یا فلزهای قیمتی و… اولین دکمه های سر آستین زمانی ابداع شد که مردان تصمیم گرفتن به جای استفاده از بند و نوار برای متصل کردن سر آستین پیراهن از وسایل زیباتر و ظریف تر و شیک تری استفاده کنند. در آغاز آنها از چیزهای کوچکی که به انتهای دکمه های فلزی یا طلایی متصل می شد استفاده می کردند و از سوراخ سر آستین رد کرده تا سر آستین را بهم وصل کنند به این ترتیت دکمه سر آستین متولد شد.

22 300x188 - دامادی آقای شیک پوش 99 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

ساعت تاثیرگذارترین اکسسوری مردان 

ساعت به خوشتیپ بودن  و خوش استایل شدن شما بسیار کمک میکندو شما را یک مرد آراسته و خوشپوش نشان میدهد.

 

 

U 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

کراوات جلوه شیک و خاصی برای آقایان است

کراوات شما می تواند ساده و طرح دار باشد این فرقی نمی کند اما مهم است که با رنگ راه راه های کت شما متناسب و هماهنگ باشد اینگونه شما به یک جنتلمن شیک و جذاب تبدیل خواهد شد.کراوات یکی از اکسسورهای مهم برای تیپ آقایان است کاربرد آن، برای شیک و جذابتر شدن آقایان شیکپوش  و جلوه دادن پوشش مردان است .

Untitle 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

جالب است که بدانید اولین چیزی که در برخورد با دیگران به چشم می آید ، کراوات است . اما زدن کراوات باید ها و نباید هایی دارد اگر درست کراوات بزنید و پهنا و بلندی کراوات را تنظیم کنید به طرح کراوات دقت کنید تیپ شما بینظیر و شیک خواهد شد. در انتخاب کراوات حتما به طول و عرض آن دقت کنیدتا با تیپ شما هماهنگی داشته باشد.

hyfhyrf 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

یک قانون کلی برای اندازه کراوات این است که نوک کراوات، باید تا خط کمربندتان باشد، نه چند سانت بلندتر و نه چند سانت کوتاهتر.در تصویر بالا عکس وسط که دارای علامت سبز رنگ است نشاندهنده اندازه درست  طول کراوات مطابق قاعده کلی تا خط کمربند است . این تصویر کمک می کند تا بفهمید تا چه اندازه ای مد نظر است .

دو نکته مهم در بستن کراوات بصورت شیک و مجلسی :

۱- طول لبه جویی و لبه عقبی کراوات یکسان باشد.

۲- لبه عقبی از لبه جلویی کوچک تر باشد .

jhgyty 300x167 - دامادی آقای شیک پوش

 

ضمنا قبل از خرید و بستن کراوات دقت کنید که طول کراوات متناسب با قدتان باشد. اگر کوتاه تر از قاعده کلی که در بالا ذکر کردیم باشد تیپ شما قدیمی و از همه بدتر بچگانه به نظر می رسد.کروات هرچه پهن تر و عرض بزرگتری داشته باشد گره آن بزرگتر می شود و اندازه کروات کوچک ترمی شود .

puxpav 886x443 300x150 - دامادی آقای شیک پوش

کروات های باریک طرفدار زیادی دارند اما توجه کنید که برطبق یک استاندارد کلی عرض کروات شما باید بین ۵ تا ۷ سانتی متر باشد که باید متناسب با هیکل شما باشد اگر هیکل بزرگی دارید سعی کنید کراوات پهن تری داشته باشید اما یادتان باشد پهن تر از۷ سانت دیگر تیپ شما بسیار قدیمی، شبیه کراواتهای باقرزاده در فیلمهای فارسی قدیمی  صمدآقا می شوید.

covered 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

روش صحیح بستن گره کراوات

چند روش آسان برای بستن گره کراوات را برای شما عزیزان به تصویر کشیده ایم.

red 300x188 - دامادی آقای شیک پوش rtyuu 300x188 - دامادی آقای شیک پوشiiplhjh 300x188 - دامادی آقای شیک پوش lojlkhjg 300x188 - دامادی آقای شیک پوشeeeehfh 300x188 - دامادی آقای شیک پوش gjmhkh 300x188 - دامادی آقای شیک پوش hfgdbgfd 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

روش بستن کراوات، بیانگر استایل فردی شماست و هیچ چیز کاملاً درست یا کاملا غلطی در مورد آن وجود ندارد. نکته‌ی مهم این است که بستن کراوات را آگاهانه و صحیح انجام دهید و هربار بتوانید دقیقاً همان سبک را تکرار کنید.

jhgjhgf 300x188 - دامادی آقای شیک پوشhnfhgfhyr 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

کراوات طرح دار گلدار شلوغ مثل کاغذ دیواری نپوشید . قرار نیست که کراوات روی تن شما حرف بزند ، پس از مدل هایی که طرح های ساده و یا ریز دارند استفاده کنید.اگر می خواهید ظاهری مدرن داشته باشید کراوات های باریک بزنید.  حتما یک کراوات مشکی باریک از جنس سیلک در کلکسیون کراواتهایتان داشته باشید تا بتوانید آن را با هرلباسی که دوست دارید بپوشید.

unnamed file 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitled 1 Recovered 3 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

گیره کراوات

اگر فرد پرجنب و جوشی هستید سعی کنید گیره کراوات ببندید .درصورت استفاده ازکراوات، گیره آن را بین دکمه های سوم وچهارم پیراهن خود بزنید.به این موضوع دقت داشته باشیدگیره کراوات شما باید حدود۸۰ درصد پهنای کراوات شما راپوشش دهد با توجه به اینکه پهنای کراوات بین ۳/۵ تا۵/۵ سانتیمتر میباشدپس باید گیره کراوات در چند سایز مختلف داشته باشید.گیره کراوات میتواند با دکمه سردست و سگک کمربندوساعت شما ست شود هماهنگی این اکسسوریها جلوه بیشتری به پوشش شما خواهدداد.

Untitled 300x188 - دامادی آقای شیک پوش Untitled 1 Recovered Recovered 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

نکته بعدی هنگامی که از ژیله استفاده میکنید نیازی به گیره کراوات ندارید چون استفاده از گیره کراوات ایجاد ثبات در کراوات و جلوگیری از حرکت آن است و با پوشیدن ژیله دیگر نیازی به گیره احساس نمیشود.استفاده همزمان گیره کراوات وژیله یکی از اشتباهات رایج مد است.

هه 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

رنگ کراوات شما باید تیره تر از رنگ پیراهنتان باشد.باید کراواتی با رنگ اولیه ی پیراهنتان انتخاب کنید رنگ کراواتتان یکسان با رنگهای طرحهای موجود درپیراهنتان باشد. کراواتی انتخاب کنید که رنگ و طرحش متناسب ولی در تضاد باطرح پیراهنتان باشد مثلا اگر پیراهنتان راه راه با خطهای ریز است کراواتی با خطهای درشت انتخاب کنید.

dgtrertdt 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitled 1 Recovered Recovered Recovered 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitled 1 Recov 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

پاپیون و شرایط اسفاده از آن برای شیکپوش شدن

پاپیون برای آقایانی که چشم روشن وقد متوسط دارند جلوه بیشتری دارد .برای یک آقای شیکپوش با پوست گندمگون یا سبزه و رنگ چشم و موی تیره  انتخاب کراوات به جای پاپیون بسیار شیکتر و جذابتر است .پاپیون یک نوار پارچه ای است که دو سر آن به صورت متقارن و به شکل پروانه ای به روی یقه و دور گردن گره می خورد. این پوشش اغلب از ابریشم، پلی استر و پنبه ساخته شده و کاربرد برخی از پارچه ها مانند پشم کمتر رایج است. پاپیونها در رنگها و سایزهای مختلفی در بازار وجود دارند که بسته به سلیقه  و هماهنگی با سایز سر و صورت و اندام انتخاب میشوند.در برخی منابع از پاپیون به عنوان یک نوع کراوات یاد می کنند، اما دقیقاً مشخص نیست که پاپیون از تکامل کراوات به وجود آمده یا پیش از پیدایش آن وجود داشته است. به منظور کشف این حقیقت نیاز است تا برخی نظرات مطرح شده در این باره را مورد مطالعه قرار دهیم. همان طورکه پیش از این اشاره کردیم، آن چه در منابع تاریخی ایران باستان، به عنوان “فر” یا “دیهیم”، یکی از نماد های مذهبی ایرانیان معرفی شده؛ همان کراوات یا دستمال گردن است که به صورت حلقه سلطنت و تزیینات لباس و تاج شاهان و ایزدان پارسی در آثار باستانی دیده می شود. در برخی آثار “فر” یا “دیهیم” به شکل پاپیون یا بال پروانه بر گردن پادشاه و ایزدان نمایان است.

kjfskldfjkj 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

تصویر بالا، یکی از بهترین نمونه ها در این زمینه، نقش برجسته ی تاج گذاری اردشیر دوم؛ نهمین شاه ساسانی است . در مرکز این نقش برجسته، شاه ساسانی با صورتی سه رخ و بدنی تمام رخ ایستاده و در حالی که دست چپ را بر روی قبضه شمشیر قرار داده، با دست راست، حلقه روبان‌ داری با یک پاپیون را از اهورامزدا می‌گیرد. در قسمت جلو کمربند شاه نیز پاپیونی آویخته شده است. این پاپیون بر روی کمربند اهورامزدا و پیش سینه او و ایزد دیگری که طرف چپ اردشیر ایستاده به راحتی قابل مشاهده است.

ع 300x188 - دامادی آقای شیک پوش66 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

آقایان خوشتیپ توجه داشته باشید چنانچه قصد پوشیدن کت وشلوار ولباس رسمی دارید،سگک کمربند شما باید صد در صد کوچک وظریف باشد.هرچند امروزه کمربندهایی با سگکهای بزرگ مد شده است اما توجه داشته باشیدکه این دسته از کمربندها برای شلوار جین وتیپهای غیر رسمی مناسب است.

Untitled 1 Recovered Recovered 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitled 1 Reco 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

طول شلوار باید به اندازه ای باشدکه لبه آن روی کفشتان بنشیند درصورتی که پاچه شلوار چیندار شودیا در حالت ایستاده جورابهایتان مشخص باشد(شلوار پارچه ای)،طول شلوارتان نامناسب است.ضمنا اگر میخواهید مانند یک جنتلمن لباس بپوشید شلوارهای خیلی تنگ را فراموش کنید.

ewrert 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUntitle 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

کفشهای بدون بند غیر رسمی بوده وبرای پوشیدن با کت و شلوار مناسب نمیباشند.آقایان شیکپوش ست کفش وکمربند را فراموش نکنید.در شب عروسی سعی کنید ازرنگها یا طرحهای خاص استفاده نکنید.قهوه ای ومشکی بهترین انتخابها هستند.در انتخاب رنگ جوراب دقت کنید.همواره باید رنگ جوراب همرنگ شلوار ویا تیره تر از آن باشدوبرای تیپهای رسمی بهترین انتخاب جوراب سیاه میباشد.

gdtr 300x188 - دامادی آقای شیک پوشgtdtgdt 300x188 - دامادی آقای شیک پوشUn 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

مدل مو

یکی از ویژگیهای مردان شیکپوش و جذاب مدل موی آنهاست .بنابراین همیشه سعی کنیدمدلی متناسب با چهره خود به موهایتان بدهید.آقایانی که صورتشان کشیده است بهتر آنست برای شیکتر شدن از هیر استایلیست خواهش کنندتا بغلهای مو او را بزننداین مدل مو باعث میشود که صورتتان تعادلش حفظ شود.فقط دقت کنید اگرمیخواهید جلوی موهایتان را بلندبگذارید نبایدگوشه ها زیاد بلندباشدکه کشیدگی صورت شما را بیشتر کند.

uytr 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

در آقایانی که موهایی باقد متوسط دارند باید سعی شود میان ریش و موی سر تعادل برقرارشود.برای مثال اگر موی سر تیره و پرپشت با تارهای کلفت دارید از گذاشتن ریش بلند خودداری کنید چون ظاهرتان شلوغ به نظر میرسد.

U 1 300x188 - دامادی آقای شیک پوش

چند نمونه مدل مو شیک با ریش و سبیل بلند درعکس بالا  قرار دارد.آقایان شیکپوشی که بینی برجسته ای دارندبا سبیل گذاشتن میتوانند برجستگی آن را به تعادل برسانند.ضمنا سبیل متوسط تاپهن پیشنهاد ما به شماست.

دسته بندی : عروسی